Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. As dori sa cumpar o casa pe care o vinde ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. As dori sa cumpar o casa pe care o vinde sora mea ...

Buna ziua.
As dori sa cumpar o casa pe care o vinde sora mea si sotul ei. Este posibil sa i fac procura surorii mele sa cumpere casa in numele meu deoarece eu nu pot calatori in tara?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Da, dar daca sora va vinde nu puteti sa o imputerniciti tot pe sora.
Imputerniciti o alta persoana sa cumpere imobilul de la sora.