avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 859 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. As dori sa cumpar o casa pe care o vinde ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. As dori sa cumpar o casa pe care o vinde sora mea ...

Buna ziua.
As dori sa cumpar o casa pe care o vinde sora mea si sotul ei. Este posibil sa i fac procura surorii mele sa cumpere casa in numele meu deoarece eu nu pot calatori in tara?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 14:58, 12 Aprilie 2021
Da, dar daca sora va vinde nu puteti sa o imputerniciti tot pe sora.
Imputerniciti o alta persoana sa cumpere imobilul de la sora.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua. locuiesc in spania si as dori sa cumpar un apartament ... asalv asalv Buna ziua. Locuiesc in spania si as dori sa cumpar un apartament in Romania. Datorita pandemiei si dificultatii de a calatorii as vrea sa-i fac o ... (vezi toată discuția)
Vanzarea unei case fara acordul unuia din mostenitori GabrielaSN GabrielaSN Mama mea are un apartament pentru care a facut acte de succesiune dupa moartea tatalui meu acum 4 ani. Mostenitori santem eu, sora mea si mama. Toate trei ... (vezi toată discuția)
Succesiune dupa ambii parinti ioanalavinia88 ioanalavinia88 Buna ziua...am si eu cateva nelamuriri si as dori sa aflu cateva raspunsuri de la dvs. daca este posibil in situatia urmatoare...sotului meu ia decedat mama in ... (vezi toată discuția)