Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Unde gasesc o clasificare a produselor in functie de ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Unde gasesc o clasificare a produselor in functie de durata utilizare

Unde gasesc o clasificare a produselor in functie de durata de utlizare pentru stabilirea garantiei?
Vindem diferite produse si vrem sa stim care intra la durata de utilizare indelungata, medie sau scurta.
Am cautat peste tot fara succes
Multe produse vin cu garantie de la producator de la 0 la 12 luni. Legea 449 prevede reducerea garantiei la durata de viata a produsului.
Garantia de conformitate se reduce si ea sau ramane la 24 de luni daca produsul are o durata, sa zicem de 6 luni?
Octavian1978, utilizator
Vedeti daca va ajuta acest link:
[ link extern ]