Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Incalzire/racire in pereti
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Incalzire/racire in pereti

Buna ziua.

La o camera de 4x4 m, cat se pierde daca imi fac incalzire si racire in pereti? Se poate face si tencuila clasica sau trebuie pusi pereti de gips-carton?

Multumesc.
cosminhala, utilizator
Taspunsul este conditionat de mai multi factori,din ce material sunt facuti peretii podeaua,tavanul,cat de bine este izolat suportul pe care urmeaza sa se instaleze sistemul de incalzire
Este necesar sa se aplce tencuiala speciala rezistenta la variatiile de temperatura
Nu exista încălzire în pereți.In pardoseala da.Poate reformulati ce vreți sa faceți ca să înțelegem ceva.