Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Eu si mama mea locuim intr-un apartament pe ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Eu si mama mea locuim intr-un apartament pe care il ...

Buna ziua!
Eu si mama mea locuim intr-un apartament pe care il avem in proprietate 50/50, de peste 20 ani. Eu mai am doua surori, iar mama doreste sa imi lase mie partea ei. Care este cea mai usoara si mai sigura solutie? Multumesc!
sa va lase sau sa va dea ?
mai are si alte bunuri valorose ?
faceti partaj cu mama si ii dati o sulta.
Mama doreste ca dupa ce ea nu va mai fi, acest apartament sa imi ramana mie.