Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Salariat cu CIM clauza telemunca. Lucreaza ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Salariat cu CIM clauza telemunca. Lucreaza 16 zile ...

Buna ziua,
Salariat cu CIM clauza telemunca. Lucreaza 16 zile in telemunca, iar pt. 5 zile s-a redus programul cf mecanismului Kurzarbeit. Pt.cele 16 zile lucrate in telemunca se poate acorda bonusul telemunca ( cei max 400 lei/luna )?
Multumesc.
Da, poate beneficia în limitele stabilite de angajator prin contractul de muncă/ actul aditional la c.i.m. sau regulamentul intern.