Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Registru de evidenta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Registru de evidenta

Buna tuturor!
Pentru a completa registrul de evidenta trebuie sa ai obligatoriu contract de munca cu firma respectiva sau e suficienta si o imputernicire din partea angajatorului?
Mersi:
:-/
nu este especificat nicaieri ca trebuie sa fii angajat, dar in practica se presupune ca esti angajat si ai si o decizie interna prin care esti numit persoana autorizata sa faca inregistrari in r.e..