Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Tatăl meu a murit recent a ramas un imobil in urma ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Tatăl meu a murit recent a ramas un imobil in urma lui am fost ...

Tatăl meu a murit recent a ramas un imobil in urma lui am fost înștiințat ca trebuie sa facem succesiune eu mama și fratele meu ne-am prezentat la notar unde notarul nea spus ca imobilul nu este intabulat, mama a mers sa întabuleze imobilul dar nu a putut deoarece imobilul a fost cumpărat in rate pe durata de 5 ani de tatăl meu de la firma la care muncea dar aceasta firma nu mai exista a dat faliment iar cei de la cartea funciară ne-au spus ca ne trebuie chitanța precum ca sa plătit imobilul pt al putea radia de pe firma respectiva dar noi nu avem așa ceva deoarece plata sa făcut prin reținere din salar acum intrebarea mea este ce putem face și dacă putem avea probleme din cauza aceasta ???
Florin muha, utilizator
Buna ziua, societatea respectivă cel mai probabil se afla in insolventă și a fost numit un administrator judiciar , incercati sa luati contact cu acesta si va poate rezolva el problema.