Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Rulota Comerciala - clatite
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Rulota Comerciala - clatite

Buna ziua,

Am mai multe intrebari asa ca o sa le iau in ordine si din start va multumesc pentru timpul acordat. Sper ca aici sa gasesc solutiile cautate deoarece am apelat la ONRC si la Camera de Comert, iar ca prin minune nu am fost lamurit.

Vreau sa imi deschid o mini-afacere de clatite, vata pe bat, pop-corn intr-o rulota comerciala.

1) De ce curs am nevoie pentru deschiderea unui PFA sau unui II pentru mini-afacerea mea? Cursul de bucatar sau de cofetar?

2) Daca aleg deschiderea unui SRL mai am nevoie de acele cursuri daca muncesc eu sau angajez pe cineva sa lucram impreuna?

3) Pot sa achizitionez o rulota de persoane si sa o modific eu, urmand sa o folosesc in scop comercial?

4) Ce standarde trebuie sa indeplineasca rulota pentru a obtine autorizatia de functionare?
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/cautare?q=a...