Forum Discuţii juridice Executare silită Mi s-a admis în parte apelul și s-a constatat ...
Discuție deschisă în Executare silită

Mi s-a admis în parte apelul și s-a constatat caracterul abuziv ...

Mi s-a admis în parte apelul și s-a constatat caracterul abuziv al clauzelor din contractul titlu executor,cu obligarea aparatelor de a-mi restitui sumele încasate în baza acestora.Acum însă creanta nu mai este exigibila,...
Sant in termen din nou să fac contestatie la executare?
Acum însă creanta nu mai este exigibila,...
Sant in termen din nou să fac contestatie la executare?

ce s-a intamplat dupa apel si cand a fost asta ?
cu obligarea aparatelor

cine sunt aparatele astea mai exact ?
E așa se întâmplă dacă ai telefon deștept și nu recitești,dar cred ca -cu putina bunăvoință -și un nespecialist își dădea seama ca e vorba de intimate nu de aparate.
Pe 5 aprilie s-a dat hotărârea..în care se admite in parte apelul și se constată caracterul abuziv al ....clauzelor Și obligarea intimatelor la restituirea sumelor încasate în baza acestor clauze.
Intrebarea e daca sînt în termen din nou și pot face o nouă contestatie la executare invocând faptul că creanta nu e exigibila,certa și lichida.
Și să cer recalcularea onorariului executorului,în funcție de noua sumă.