Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua! Am o nelămurire. Va rog sa ma ajutați! ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua! Am o nelămurire. Va rog sa ma ajutați! Speță ...

Bună ziua! Am o nelămurire. Va rog sa ma ajutați! Speță este urmatoarea: soția intenția acțiunea de divorț ( motiv neînțelegere cu privire la pensia alimentara). Soțul poate solicita, (în timpul acțiunii de divorț solicitata de sotie), partajul bunurilor comune pe motiv ca nu se pot înțelege amiabil, dat fiind faptul ca soțul rămâne blocat în Germania pentru plata ratelor la creditul din care s-a cumpărat terenul în Romania?
Multumesc!
partajul se introduce dupa divort.