Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum radiezi o ipotecă din CF in cazul în care ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum radiezi o ipotecă din CF in cazul în care împrumutul a ...

Cum radiezi o ipotecă din CF in cazul în care împrumutul a fost achitat în totalitate cu 5 ani în urmă, iar creditorul este în faliment și nu poate fi contactat.
Radierea se efectueaza cu dovada achitarii imprumutului .
adresati-va lichidatorului numit de instanta