avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Dacă am fost condamnat pentru conducere fără permis ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Dacă am fost condamnat pentru conducere fără permis pot conduce ...

Dacă am fost condamnat pentru conducere fără permis pot conduce în România cu un permis obținut în străinătate?
Nu aveti dreptul sa conduceti pe teritoriul Romaniei , avand permisul suspendat , pana la incetarea efectelor hotararii judecatoresti.
Informati-va la politia rutiera de situatia dvs si solicitati raspuns scris.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permis de condusere eliberat de o autoritate straina in perioada de anulare a permisului romanesc cosmin35 cosmin35 Buna ziua , o intrebare la care nu-am primit raspuns elocvent. In urma ramanerii definitive a unei hotarari judecatoresti privind un accident de ... (vezi toată discuția)
Vreau sa stiu daca se mai poate face ceva gogutzuu gogutzuu Salut...revin cu o aceiasi intrebare,poate ma puteti ajuta..dati-mi va rog un sfat,mai am sanse de a avea permis vreodata?.am fost condamnat de 2 ori pt OUG ... (vezi toată discuția)
Salut - anulare permis in strainatate andrei-andreiul andrei-andreiul am si eu o intrebare ca nu am fost lamurit ...mi sa anulat permisul de conducere pentru consum de alcool pe o perioada de 3 ani in afara romaniei eu fiind ... (vezi toată discuția)