Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Asistentul medical care lucrează la primărie este ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Asistentul medical care lucrează la primărie este funcționar ...

Asistentul medical care lucrează la primărie este funcționar public
Nu este functionar public daca are incheiat contract individual de munca, ci personal contractual.
Cornel Vasile, Consilier juridic