Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita monede virtuale
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita monede virtuale

Am initiat executarea silita a unui debitor acum 10 zile, pentru suma de 100000 RON.
Acum 2 zile, ma suna executorul, si imi spune, ca debitorul, si-a golit toate conturile, cumparand "bani virtuali" pe mai multe platforme online. Se numesc Coinbase, Binance, Kraken.
De asemenea, Anaf a solicitat blocarea conturilor respectivului debitor, acum 2 zile, probabil obligatii neplatite catre Stat.
Am vreo sansa sa imi recuperez banii?
Sunt deplin constient ca Anaf va lua primul orice suma.
Debitorul meu, nu are proprietati pe numele lui.
Va multumesc
Va rog mult, as aprecia un raspuns foarte mult.