avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 928 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Modificare angajator, probleme referitor la concediul ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Modificare angajator, probleme referitor la concediul prenatal+maternal?

Bună ziua!

Am anunțat angajatorul, conform legii, in scris cu documentele necesare, despre starea de graviditate.
În grup în care lucrez există mai multe firme. Angajatorii doresc să închidă una dintre ele și să treacă pe o altă firmă toți angajații, inclusiv pe mine.
Cum trebuie să procedez? Ce ar trebui să semnez și ce nu pentru a nu-mi afecta intrarea în și plata concediului prenatal și respectiv, maternal?

Mulțumesc pentru răspunsuri!
Ultima modificare: Marți, 4 Mai 2021
andreea_dede, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:51, 4 Mai 2021
Ar trebui sa semnati inainte c.i.m. pe noua societate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concedierea in timpul sarcinii ContSters95180 ContSters95180 buna ziua tuturor.am si eu o problema,\"grava\" din moment ce psihic nu mai rezist.sant insarcinata in a 5-a luna si seful meu direct imi face viata imposibila ... (vezi toată discuția)
Societati cu salariate gavide solomonionela solomonionela Buna ziua!Numele meu este Solomon Ionela si in prezent sunt in salariata la o societatea pe actiuni unde sunt mai 3 actionari, muncesc din sept 2008 la ei insa ... (vezi toată discuția)
Buna ziua Danielaelena752@gmail Danielaelena752@gmail Sunt însărcinată in14saptamani,momentan sunt în concediu medical până pe data de 6.08dupa care trebuia să intru în riscul de sarcina,am dus ... (vezi toată discuția)