Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Modificare angajator, probleme referitor la concediul ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Modificare angajator, probleme referitor la concediul prenatal+maternal?

Bună ziua!

Am anunțat angajatorul, conform legii, in scris cu documentele necesare, despre starea de graviditate.
În grup în care lucrez există mai multe firme. Angajatorii doresc să închidă una dintre ele și să treacă pe o altă firmă toți angajații, inclusiv pe mine.
Cum trebuie să procedez? Ce ar trebui să semnez și ce nu pentru a nu-mi afecta intrarea în și plata concediului prenatal și respectiv, maternal?

Mulțumesc pentru răspunsuri!
andreea_dede, utilizator
Ar trebui sa semnati inainte c.i.m. pe noua societate.