Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! O colega, in luna aprilie, a venit intr-o ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! O colega, in luna aprilie, a venit intr-o zi de luni ...

Buna ziua!
O colega, in luna aprilie, a venit intr-o zi de luni la serviciu, dupa care, dupa amiaza a ajuns de urgenta la serviciu unde s-a si operat. Pentru ziua respectiva , s-a pontat 8 ore, cate a si stat efectiv la munca, dar are si medical. Cum se inregistreaza aceasta zi? Se plateste concediu medical, sau se platesc orele lucrate efectiv. Cei de la HR, spun ca in situatia in care avea mai putin de 8 ore lucrate, se lua in calcul medicalul. Ma poate lamuri cineva? Va multumesc!!
Se platesc orele lucrate efectiv.

Detalii
[ link extern ]