Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua, am nevoie de o lămurire! Momentan sunt ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua, am nevoie de o lămurire! Momentan sunt în concediu ...

Bună ziua, am nevoie de o lămurire! Momentan sunt în concediu pentru cresterea copilului pana la 3 ani, pentru copil cu handicap! Copilul împlinește 3 ani în 5 noiembrie dar certificatul de handicap expira la data de 22 septembrie! Când trebuie sa îmi reiau activitatea pentru a beneficia de stimulentul de inserție! Mulțumesc
Cristinafla, utilizator
Daca valabilitatea certificatului de handicap expira la 22.09.2021, atunci cu ziua urmatoare inceteaza si concediul pentru cresterea copilului (CCC).

In speta, pentru stimulent ar trebui sa va reluati activitatea inainte de 22.07.2021 .... Intrebati si la AJPIS.