Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Buna ziua! Zilele trecute mi-a venit ideea sa creez un ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Buna ziua! Zilele trecute mi-a venit ideea sa creez un pachet ...

Buna ziua! Zilele trecute mi-a venit ideea sa creez un pachet care contine 4 produse pe care le-am achizitionat de la furnizori diferiti. Am creat pachetul si urmeaza sa il scot pe piata la vanzare. Inainte de a face acest lucru ce ar trebui sa fac ca sa am drepturi depline asupra ideii crearii si asupra acestui pachet si sa nu am surpriza ca cineva sa isi insuseasca ideea si din creator sa ajung in postura in care dau explicatii pentru plagiat? Pe scurt ce termeni legali sa folosesc pentru a-mi inregistra si porteja ideea si pachetul si sa pot avea posibilitatea in cazul in care va aveea succes sa pot trage de partea mea si anumiti investitori. Multumesc!
Nu puteti. Ideile de afaceri nu se pot proteja sub nicio forma.