Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general PFA si Angajat la firma
Discuție deschisă în Contabilitate în general

PFA si Angajat la firma

Buna ziua, momentan sunt angajat la o firma si urmeaza sa imi infiintez si un PFA. As dori sa stiu daca pe langa cele 8 ore din programul de lucru la angajator pot face si freelancing pentru acelasi angajator si sa ii emit o factura de prestari servicii sau nu este legal asa ceva.
GeorgeCH, utilizator
Puteti face asa ceva, dar cred ca pentru alte activitati decat cele pentru care sunteti incadrat cu c.i.m.