Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua. Sotia mea a nascut in data de 08.10.2019 ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua. Sotia mea a nascut in data de 08.10.2019 primul copil ...

Buna ziua.
Sotia mea a nascut in data de 08.10.2019 primul copil pentru care beneficiaza de indemnizatie de crestere copil. Acum este insarcinata si data aproximativa este de 30.08 - 07.09.2021. Pentru a beneficia in continuare de indemnizatia de crestere copil fara ca sotia sa se reintoarca la munca, ce anume ar trebui sa facem? Contractul de munca pentru sotie a fost suspendat cu data de 01.12.2019.
Deoarece cel de-al doilea copil se va naste inainte de a se termina CCC1 , atunci se va intra din CCC1 in CCC2 incepand cu data terminarii CCC1.