Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Modificarea art 107 la Legea 263/2010 privind ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Modificarea art 107 la Legea 263/2010 privind acordarea retroactiva ...

Modificarea art 107 la Legea 263/2010 privind acordarea retroactiva a sumelor calculate gresit la pensie fara limitarea pentru numai 3 ani se aplica doar la greşelile neîndreptate sau şi la greselile îndreptate deja doar pt. 3 ani ?
Bună ziua!
Eu am atacat in instanță decizia de revizuire emisa in decembrie 2022, prin care mi se acordase indicele de corectie cu data de 6.12.2021 conform legii 670 din 2021. La fond mi s a admis contestatia in parte adica pentru 3ani in urma si nu de la data înscrierii mele la pensie anticipat partial adica 12.2009.
Daca invoc legea 113din 2021 in apel, credeți că voi avea câștig de cauza?
Multumesc pentru amabilitate!
Nu cred ca veti castiga.
Nu face obiectul art.107 (2^1)