Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Depunere declaratia unica cu certificat digital
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Depunere declaratia unica cu certificat digital

Buna ziua,

Pot depunere declaratia unica cu certificat digital.Pe site la ANAf imi spune " contul dvs. SPV este cu autentificare cu certificat digital. Folosiți certificatul pentru autentificare"

Cum procedez?

multumesc
Vă autentificați în SPV și trimiteți declarația online. Veți primi un cod de confirmare prin email, pe care va trebui să-l introduceți în SPV pentru confirmarea operațiunii.
Adica depun ca o declaratie normala...ca de obicei si o sa imi dea un numar de inregistrare pentru recipisa?
Se va confirma depunerea prin intermediul SPV.