avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 500 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Depunere declaratia unica cu certificat digital
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Depunere declaratia unica cu certificat digital

Buna ziua,

Pot depunere declaratia unica cu certificat digital.Pe site la ANAf imi spune " contul dvs. SPV este cu autentificare cu certificat digital. Folosiți certificatul pentru autentificare"

Cum procedez?

multumesc
Cel mai recent răspuns: Adrian ALBU , Avocat 00:31, 17 Mai 2021
Vă autentificați în SPV și trimiteți declarația online. Veți primi un cod de confirmare prin email, pe care va trebui să-l introduceți în SPV pentru confirmarea operațiunii.
Adica depun ca o declaratie normala...ca de obicei si o sa imi dea un numar de inregistrare pentru recipisa?
Se va confirma depunerea prin intermediul SPV.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reinnoire semnatura electronica OANA GHEORGHE OANA GHEORGHE Buna ziua, In momentul reinnoirii semnaturii electronice este necesara si crearea, respectiv inregistrarea unei noi adrese de email? Am depus astazi pe ... (vezi toată discuția)
Pfa fara certificat digital in spv mprv mprv Buna ziua. M-am inregistrat in Spatiul Privat Virtual de la ANAF folosind CNP. Scopul era sa vad informatii despre PFA-ul meu. Mai precis ce declaratii trebuie ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, doresc să închiriez apartamentul unui cadru militar. ... victormac victormac Bună ziua, Doresc să închiriez apartamentul unui cadru militar. Acesta îmi cere înregistrarea contractului la ANAF pentru al putea deconta chiria. ... (vezi toată discuția)