Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara! Dacă sunt angajat la o firmă privată ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara! Dacă sunt angajat la o firmă privată și ulterior ...

Bună seara!
Dacă sunt amgajat la o firmă privată și ulterior m-am angajat în învățământ beneficiez de concediu de odihnă acordat cadrelor didactice de 62 zile. Menționez că în învțământ am 1/2 normă, iar la firma privată primesc duar 21 zile CO confor CM pentru o normă de 168 ore/lună.
Mulțumesc!
Cornel Vasile, Consilier juridic
Si nelamurirea care este?
Cornel Vasile a scris:

Si nelamurirea care este?

Beneficiez de CO (62 zile) acordate în invățământ?
JeanTeodorescu, utilizator
Veti beneficia de numarul de zile mentionate in c.i.m. incheiat cu societatea respectiva.