avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 366 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara! Dacă sunt angajat la o firmă privată ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara! Dacă sunt angajat la o firmă privată și ulterior ...

Bună seara!
Dacă sunt amgajat la o firmă privată și ulterior m-am angajat în învățământ beneficiez de concediu de odihnă acordat cadrelor didactice de 62 zile. Menționez că în învțământ am 1/2 normă, iar la firma privată primesc duar 21 zile CO confor CM pentru o normă de 168 ore/lună.
Mulțumesc!
Ultima modificare: Marți, 18 Mai 2021
Cornel Vasile, Consilier juridic
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:28, 18 Mai 2021
Si nelamurirea care este?
Cornel Vasile a scris:

Si nelamurirea care este?

Beneficiez de CO (62 zile) acordate în invățământ?
Ultima modificare: Luni, 17 Mai 2021
JeanTeodorescu, utilizator
Veti beneficia de numarul de zile mentionate in c.i.m. incheiat cu societatea respectiva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de odihna ana500 ana500 Buna ziua. Eu lucrez de 3 ani si jumatate intr-o institutie de invatamant, ca personal didactic auxiliar. Norma mea este de 1/2 (o jumatate de norma). Va rog ... (vezi toată discuția)
Drepturi de concediu la scoala privata Motanschi Motanschi Buna seara Sunt profesor la o scoala privata.Prin contractul individual de munca pe care l-am semnat (de nevoie!) am un concediu de odihna de numai 20 de ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna in invatamant mihaelastefan mihaelastefan Buna ziua. Lucrez in invatamant , si ma confrunt cu urmatoarea situatie: la 1 oct 2012, am ramas in concediu prenatal, pe 3 ian 2013, am dat nastrere unui ... (vezi toată discuția)