Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... partaj
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

partaj

Am divortat de sotul meu in 2008.In timpul casatoriei am contractat 2 credite bancare,iar dupa divort l-am dat in judecata pentru a prelua si el 1 credit.Intrebarea mea este:daca el preia 1 credit tot eu voi fi titulara contractului sa va trece pe numele lui?Va multumesc
Pentru a se modifica titularul contractului de credit este nevoie de acordul bancii...
Se va face un act aditional la contractul deja existent, dar ramane la latitudinea bancii creditoare!