Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vreau sa deschid un cont pe numele nepoatei - in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vreau sa deschid un cont pe numele nepoatei - in prezent minora-cu ...

vreau sa deschid un cont pe numele nepoatei - in prezent minora-cu clauza ca banii sa fie retrasi la moartea mea, Cum se procedeaza?
cat de minora?
17 ani..
La 18 ani fata poate scoate banii. Nu puteți condiționa când să scoată banii din contul ei.
Dapix, utilizator
Mai bine îi donați o casă sau o garsonieră, ca banii din contul unde este ea titular nu pot fi blocați să nu-i poată scoate până muriți dvs.