Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna seara! Am cumparat un spatiu comercial la ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna seara! Am cumparat un spatiu comercial la semisolul unui ...

Buna seara! Am cumparat un spatiu comercial la semisolul unui bloc de apartamente. Vreau sa fac un laborator de cofetarie si am inceput demersurile pentru compartimentare ( spatiul este open space). Am scos certificatul de urbanism de la primarie in care mi se precizeaza ca am nevoie de niste avize printre care si acordul asociatiei de proprietari. Am luat legatura cu presedintele asociatiei si s-a facut sedinta in urma carora majoritatra locatarilor au refuzat sa-si dea acordul. Ce se poate face in aceasta situatie? Multumesc!
Daca este spatiu comercial prevazut in proiectul initial al constructiei nu este necesar acordul asociatiei de proprietari
Spatiul a fost apartament si a fost transformat ulterior de proprietarul dinaintea mea. Cand l-am cumparat nu am stiut acest lucru deoarece in releveu aparea ca spatiu comercial.