avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 413 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua. Daca am un loc de parcare in subsolul unui ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua. Daca am un loc de parcare in subsolul unui bloc,cumpărat, ...

Buna ziua. Daca am un loc de parcare in subsolul unui bloc,cumpărat, plătesc la ANAF taxe,sunt obligat să plătesc și cpi sau o taxa lunara la întreținere? Este lege?
Cel mai recent răspuns: Bogdan10987654321 , utilizator 21:35, 7 Iunie 2021
Subsolul are lumina naturala sau se folosește energie electrica?Se face curățenie,se spala acolo?Sunt pompe de epuizment pentru evacuare apa?Cine le plătește?
Subsolul este iluminat. Țevi sunt acolo de scurgere ale blocului,iar curățenie nu se face atunci când se face pe scara. Chiar niciodată. Numai dacă se insistă mult,și atunci se adună numai unde se vede o hârtie sau ceva. Dar,trec luni de zile...

mitabiciclista a scris:

Subsolul are lumina naturala sau se folosește energie electrica?Se face curățenie,se spala acolo?Sunt pompe de epuizment pentru evacuare apa?Cine le plătește?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce cpi se percepe pt boxa in subsol? DAE219 DAE219 Proprietar de apartament, am cumparat ulterior o boxa de la dezvoltator in subsolul blocului achiziționata cu act notarial, cadastru, intabulare. Ce taxe ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, solicit informații la următoarele probleme: un bloc ... Maria2934 Maria2934 Buna ziua, Solicit informații la următoarele probleme: Un bloc nou format din 2 scări cu parcare subterana și parcare supraterana. Accesul in imobil se ... (vezi toată discuția)
Plata pe numarul de persoane pentru energia consumata in complex si parcari, fara sa detin loc de parcare acarusu acarusu Am cautat subiecte legate de intrebarea mea, insa am gasit ceva asemanator care precede lege 196/2018. Speta mea este următoarea: Detin un apartament in care ... (vezi toată discuția)