Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua. Daca am un loc de parcare in subsolul unui ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua. Daca am un loc de parcare in subsolul unui bloc,cumpărat, ...

Buna ziua. Daca am un loc de parcare in subsolul unui bloc,cumpărat, plătesc la ANAF taxe,sunt obligat să plătesc și cpi sau o taxa lunara la întreținere? Este lege?
Subsolul are lumina naturala sau se folosește energie electrica?Se face curățenie,se spala acolo?Sunt pompe de epuizment pentru evacuare apa?Cine le plătește?
Subsolul este iluminat. Țevi sunt acolo de scurgere ale blocului,iar curățenie nu se face atunci când se face pe scara. Chiar niciodată. Numai dacă se insistă mult,și atunci se adună numai unde se vede o hârtie sau ceva. Dar,trec luni de zile...

mitabiciclista a scris:

Subsolul are lumina naturala sau se folosește energie electrica?Se face curățenie,se spala acolo?Sunt pompe de epuizment pentru evacuare apa?Cine le plătește?