Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua, În contextul noii legi privind ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua, În contextul noii legi privind stimulentul de inserție ...

Bună ziua,
În contextul noii legi privind stimulentul de inserție cum rămâne cu luna tatălui?
Mulțumesc frumos.
Dacă dreptul propriu la concediu și indemnizație nu se solicită de către celălalt părinte, concediul și indemnizația pentru creșterea copilului acordat primului părinte se reduc cu o lună.