Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis anulat alcool
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis anulat alcool

Buna seara,va rog sa ma lamuriti in legatura cu DISPOZITIA SEFULUI SERVICIULUI RUTIER
In conformitate cu prevederile art 114,alin.1,lit b din OUG 195/2002 privind circulatia pe drumurile publice,raportat la art 203,alin 1,lit a)din regulamentul de aplicare a ordonantei de urgenta a guvernului nr 195/2002 privind circulatia pe drumurile publice si in baza sentintei penale nr....... s-a dispus condamnarra d-voastra la pedeapsa de 2700 lei amenda penala.
Intrebareaea este dupa 6 luni de la platirea amenzii pot incepe scoala de soferi?
Mtumesc!
Mr49r, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Nu trebuie sa faceti scoala de soferi.