Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de intretinere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de intretinere

meu
Buna ziua,vrem sa facem un Contract de intretinere cu tatal meu care de patru ani locuieste la noi in Austria. Anul trecut a fost diagnosticat cu Cancer la Pancreas ,a urmat si operatia ,dupa care la sase luni dupa op cancerul a recidivat .In moment face terapie paliativa .V-a rog sa i-mi spuneti este posibil sa facem acum contractul de intretinere cu el daca intre timp s-a imbolnavit?Mentionez ca sintem doi frati ,iar dupa decesul mamei ,eu am hotarit sa il ingrijim noi pe tata..
Multumesc frumos!
" noi" , fratii ? in acest context, nu are sens un astfel de contract.
"noi", eu si sotul meu ? da, puteti incheia un contract de intretinere ca tatal are discernamant.