Forum Discuţii juridice Executare silită Cont bancar imputernicit. Buna ziua ! Primesc pensia ...
Discuție deschisă în Executare silită

Cont bancar imputernicit. Buna ziua ! Primesc pensia prin posta ...

Cont bancar imputernicit.
Buna ziua ! Primesc pensia prin posta . S-ar putea transfera pensia mea in contul bancar al persoanei imputernicite de mine sa ridice pensia ? Mentionez ca am poprire pe pensie , poprire ce este deja efectuata de catre Casa de pensii .
Multumesc anticipat !
Întrebarea asta este cel mai potrivit să o puneți direct Casei locale de pensii. Este problema instituției dacă își asumă riscul să vireze pensia într-un cont care nu este al titularului care beneficiază de pensie.
Dapix, utilizator
Multumesc !