Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acte necesare vânzare cota parte. Buna ziua.De ce ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acte necesare vânzare cota parte. Buna ziua.De ce acte am nevoie ...

Acte necesare vânzare cota parte.
Buna ziua.De ce acte am nevoie pentru a vinde cota mea parte teren/construcție dintr-un teren intravilan?Si dacă eu și unul din mostenitori vindem cota noastră parte aceleași persoane,se vor face doua contracte vânzare-cumparare sau unul la comun?
Se va încheia un singur contract.
Aveti nevoie de aceleași acte ca la orice vânzare.
Terenul este intravilan sau extravilan?
Este teren intravilan plus casa.Eu dețin 3/8,sora 3/8 și suntem de acord amândoi sa îl vindem fiicei mele.