Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, In anul 2017 eu și cu sora mea am devenit ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, In anul 2017 eu și cu sora mea am devenit proprietarele ...

Bună ziua,
In anul 2017 eu și cu sora mea am devenit proprietarele casei părintești ,printre un act de vânzare cumpărare între noi și părinții noștri.
Intre timp părinții nu s au mai putut îngriji singuri și am fost nevoita sa vin și să i îngrijesc.
Întrebarea mea este următoarea:
Prin ce act pot beneficia de niște drepturi în plus față de sora mea?
Mulțumesc
e de acord de principiu sa contribuie doar ca nu are ?
gi-jane2, moderator
Da,este de acord.

gi-jane2 a scris:

e de acord de principiu sa contribuie doar ca nu are ?

dupa mine, ati putea face contracte de imprumut cu termen de scadenta mai indelungata.