avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1873 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... garantii
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

garantii

am un tel. mobil in garantie si sa stricat. o saptamana sta la reparat o saptamana la mine si iar se strica/ ce sa fac
Cel mai recent răspuns: Florin Lucian Manolescu , Consultant managementul calitatii 16:08, 6 Ianuarie 2010
Solicitati inlocuirea acestui produs ( cerere scrisa...adresata distribuitorului) conform codului consumului.
Va rog sa mentionati daca ati primit certificat de garantie la livrare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Garantii telefoane mobile TOTOLIK81 TOTOLIK81 am un tel. mobil aflat inca in garantie si sa stricat. lam dus la reparat in 5 zile mau sunat sal iau. lam luat si dupa 4 zile lam dus din nou la reparat. dupa ... (vezi toată discuția)
Nemultumire - lipsa ambalajului original duce la pierderea garantiei? damianiuliana damianiuliana am pierdut cutia de la telefonul mobil care a fost in service [Editat - pe forum nu este permisa identificarea persoanelor fizice sau juridice. Va multumesc ... (vezi toată discuția)
Probleme service inlocuire produse Razvan222 Razvan222 Salut. Acum 2 luni am cumparat un HTC One mine de la emag. In urma cu 2 saptamani s-a stricat. L-am dus la service si ieri am primit un alt tel. Dar acest nou ... (vezi toată discuția)