Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua! in cazul executarii silite, care este cota ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua! in cazul executarii silite, care este cota lunara ...

Buna ziua!
in cazul executarii silite, care este cota lunara pe care executorul trebuie sa o retina dintr un cont bancar?
contul bancar este blocat,executorul incaseaza toti banii care sunt virati , adica 100% lunar.
multumesc!
depinde de und eprovin banii, ce reprezinta, mai exact.
Conturile sunt poprite in totalitate, insa se poate limita suma daca e vorba de salarii de ex incasate in acel cont. Daca sunt economii se popresc in totalitate
multumesc! din salarii,pensii.