avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1053 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua! in cazul executarii silite, care este cota ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua! in cazul executarii silite, care este cota lunara ...

Buna ziua!
in cazul executarii silite, care este cota lunara pe care executorul trebuie sa o retina dintr un cont bancar?
contul bancar este blocat,executorul incaseaza toti banii care sunt virati , adica 100% lunar.
multumesc!
Cel mai recent răspuns: leonardy44 , utilizator 09:56, 31 Mai 2021
depinde de und eprovin banii, ce reprezinta, mai exact.
Conturile sunt poprite in totalitate, insa se poate limita suma daca e vorba de salarii de ex incasate in acel cont. Daca sunt economii se popresc in totalitate
multumesc! din salarii,pensii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rascumparare asigurare de viata Catta890 Catta890 Daca sunt exevutat silit cont blocat. Retineri salariale ce posibilitate exista sa fie oprita si rascumpararea unei asig de viata incheiata independent.de ... (vezi toată discuția)
Executare silita. MARINA11 MARINA11 Am primit de la un executor judecatoresc proprire pe salariul unui angajat (pentru un credit neachitat). Care este procentul maxim care poate fi retinut ... (vezi toată discuția)
Este abuz sau nu? sept_mihaela sept_mihaela am poprire pe salariu 1|3 ,pe care societatea o livreaza lunar in contul executorului,de ce acum mi sss-au blocat si conturile?nu mai inteleg nimic,puteti dv ... (vezi toată discuția)