Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Cum considerati a fi solutionata problema ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Cum considerati a fi solutionata problema retrocedarilor ...

Buna ziua,
Cum considerati a fi solutionata problema retrocedarilor din Basarabia?Matusa mea,are dosarul la Comisia Mun.Bucuresti,din anul 2006,dosatul este complet,dar nu se stie daca a fost transmis catre ANRP,pentru solutionare.Cunosc cazuri,ale caror dosare au fost solutionate,prin instanta.Mai este valabil? Multumesc anticipat.
ar trebui sa deschida o actiune in instanta impotriva ANRP pentru obligarea la solutionarea cererii intr-un termen concret.
Bineînțeles că puteți actiona prin instanta .o cerere de urgentarea soluționării ati făcut?