Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Rampă pentru acces persoane cu handicap- intrare bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Rampă pentru acces persoane cu handicap- intrare bloc

Bună ziua,

Există obligativitatea ca fiecare intrate- scară de bloc să aibă prevăzută rampă pentru persoanele cu handicap? Ce lege stipulează acest lucru?
Vă mulțumesc
im82, utilizator
Blocurile vechi nu au si nu stiu sa existe obligativitatea...Nu am gasit vreo lege...
vali m, utilizator
Nu exista dispozitie imperativa care sa oblige asociatiile de proprietari sa asigure rampa de acces persoane cu dizabilitati
Obligatia asigurarii rampei de acces persoane cu dizabilitati intra in responsabilitatea institutiilor publice
mulțumesc.
im82, utilizator