Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere de intampinare nedepusa. Buna ziua. Sunt in ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere de intampinare nedepusa. Buna ziua. Sunt in proces de ...

Cerere de intampinare nedepusa.
Buna ziua. Sunt in proces de partaj cu sotul meu iar avocatul ales nu a depus inca intampinarea. Azi se incheie termenul dat de instanta privind depunerea acestui act.
Va rog sa ma sfatuiti ce pot face in acest caz. Pot face eu o astfel de intampinare, asa cum ma pricep si sa o trimit la registratura pe mail, va intelege judecatorul faptul ca am un contract semnat cu avocatul ales si am platit taxa conform intelegerii... chiar nu stiu cum sa procedez. Un sfat va rog!
Va multumesc.
Buna ziua,
O poate depune si astazi. Luati legatura cu el, cu siguranta a calculat termenul de depunere pentru intampinare, conform codului de procedura civila.
O puteti depune si dumneavoastra pe e-mail sau prin posta, daca nu luati legatura cu el.
Luați legătura urgent cu avocatul.daca nu depuneți pe mail ...desi ar trebui sa fie făcută de avocat...mai ales partaj
Va multumesc!
Am vorbit cu avocatul! A trimis azi intampinarea instantei si luni va depune la registratura. Sper ca se vor lua in considerare chiar daca luni se depaseste termenul de 25 zile legal. O seara frumoasa!