avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 376 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... avocata?
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

avocata?

Am achitat c/val unui contract de consultanta si reprezentare juridica cu avocata Daniela Duharu care este inscrisa in Tabloul Avocatilor al Baroului Bucuresti in urma cu 2 luni .Inainte cu 2 zile de termen m-a anuntat ca nu ma mai reprezinta ce este de facut in asemenea situatie
Cel mai recent răspuns: vrica , utilizator 19:13, 17 Martie 2008
La primul termen de judecata invederati instantei acest fapt, solicitati un termen pentu a va putea angaja un aparator.
Discutati cu avocata respectiva, puneti in vedere faptul ca in situatia de fata a beneficiat de un onorariu ce trebuie restituit deoarece a inteles sa nu va mai reprezinte.
Plangere la barou pentru atitudinea dansei, eventual daune in situatia in care veti putea proba un prejudiciu.
Daca v-a fost comunicat in scris faptul ca nu va va mai reprezenta, depuneti acesl inscris in sustinerea cererii pe care o veti formula in instanta la primul termen.
Sepr sa nu fie probleme.
NU este primul termen la primul termen asa m-a sfatuit sa cer termen pentru lipsa de aparare Avocata se numeste Daniela Dulharu
Practic avem un proces in curs, termenul 3 4 5 si a plecat domnisoara in lume lasandu-va balta.
Mentin ce am sugerat cu privire la sanctionarea dansei, cautati un avocat pana la termenul urmator, termen la care se va prezenta si va invedera faptul ca a fostangajat de curand si doreste un termen scurt pentru a putea lua la cunostinta de lucrarile dosarului samd.

Avocata respectiva ar fi trebuit sa va asigure un alt coleg care sa i/se substituie in cauza.
AndreiT a scris:

Practic avem un proces in curs, termenul 3 4 5 si a plecat domnisoara in lume lasandu-va balta.
Mentin ce am sugerat cu privire la sanctionarea dansei, cautati un avocat pana la termenul urmator, termen la care se va prezenta si va invedera faptul ca a fostangajat de curand si doreste un termen scurt pentru a putea lua la cunostinta de lucrarile dosarului samd. Bineinteles, sa arate si faptul ca nu dumneavoastra ati renuntat la serviciile avocatei respective, nu urmariti tergiversarea cauzei.

Avocata respectiva ar fi trebuit sa va asigure un alt coleg care sa i/se substituie in cauza.
Andrei, nu poti sa iei de 5 ori termen pentru aparare, chiar daca nu e vina ta.
E clara prejudicierea doamnei.
Mai mult, nu e avocat de ieri-de azi, are 5 ani vechime... #-o
Rusine!

Alte discuții în legătură

Nu am depus intampinare- care sunt consecintele? ContSters337674 ContSters337674 Am fost cemata in judecata intr-n proces civil si nu am depus intimpinare . A trecut termenul...Este grav ? Ma mai pot apara ?Un avocat eventual ar mai avea ce ... (vezi toată discuția)
Contract de asistență juridică în copie, nedatat, cu plata în rate. poate impune avocatul plata integrală? maxx_maxxx2004 maxx_maxxx2004 Buna ziua, In conditiile in care din partea avocatului am primit copia contractului de asistenta juridica, nu originalul, si aceasta nedatata, acest ... (vezi toată discuția)
Nu ești decăzut din drepturi daca nu ai depus intimpinarea pina la primul termen de judecată? mimi56_manolescu mimi56_manolescu Este legal ca instanța sa aprobe un alt termen daca la primul termen nu ai depus intimpinare?paratul a avut timp din 16 Iunie cind am depus eu acțiunea in ... (vezi toată discuția)