Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua!! Vreau sa dezbat o succesiune, și as dori ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua!! Vreau sa dezbat o succesiune, și as dori ...

Buna ziua!! Vreau sa dezbat o taxa de succesiune!! Si as dori sa stiu daca o persoana are drept....aceasta fiind data spre adoptie din prima zi de cand sa nascut!!! Are dreptul la mostenire sau nu..ea fiind fata defunctului...dar nu este trecut ca tata in certificatul ei de nastere fiind data spre adoptie din prima zi de cand sa nascut!!!!
Andreea Tricu, utilizator
adoptiile nu se realizeaza asa instant , insa si daca era trecut ca tta in acte si apoi au dat copilul spre adotie, odata adoptat, nu mai e ruda cu parintii naturali, deci nici drept d emostenire nu mai exista.
Am inteles!!multumesc frumos !!!