Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Recunoasterea paternitatii . Daca tatal nu are niciun ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Recunoasterea paternitatii . Daca tatal nu are niciun serviciu ...

Recunoasterea paternitatii .
Daca tatal nu are niciun serviciu stabil pot obtine pensie alimentara ? Sau reusesc prin instanta sa-i identifice veniturile din alta tara ?
a recunoscut paternitatea sua urmeaza sa va judecati pt stabilirea paternitatii ?
Daca nu ii dovediti veniturile, tatatl va plati raportat la salariul minim pe ec si se poate ca nici pe asta sa nu o puteti recupera, daca isi ascunde bunurile si veniturile.
daca stiti unde lucreaza , da puteti cere comisie rogatorie si asa aflati cat castiga
va va ajuta un avocat.
Bună ziua,

Dacă se va stabili paternitatea fată de respectivul, iar acesta nu lucrează, pensia de întreținere se poate stabili la nivelul venitului minim pe economie. În cazul în care lucrează în altă țară se pot face demersuri prin intermediul instanței pentru a afla ce venituri obține.