Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Sotul meu plătește pensie alimentară în urma unei ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Sotul meu plătește pensie alimentară în urma unei ordonanțe ...

Sotul meu plătește pensie alimentară în urma unei ordonanțe prezidențiale din martie anul trecut...in octombrie am depus dosar de divorț și am solicitat plata pensiei de la depunerea dosarului...mi s a aprobat în instanță ...el acum spune că vrea să facă apel ca pensia sa se stabileasca numai din luna mai 2021...are șanse să i se aprobe?mentionez ca mi a plătit pensia in fiecare lună
are toate sansele.
Daca a platit in toate lunile astea, din oct pana in prezent, nu mai are cum sa mai plateasca o data, logic.
si daca nu o ataca, face apoi contestatie la executare in caz ca veti vrea sa il executati pt pensia "restanta"