Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Trebuie sa plec in delegatie pt. mai multe zile, de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Trebuie sa plec in delegatie pt. mai multe zile, de duminica ...

Trebuie sa plec in delegatie pt. mai multe zile, de duminica pana vineri.Daca plec duminica la ora 16 care trebuie sa fie ora de sosire vineri ca sa fie 5 zile diurna?E bine daca ajung vineri la ora 17?
Numărul zilelor calendaristice în care persoana se află în delegare se calculează de la data și ora plecării până la data și ora înapoierii mijlocului de transport din și în localitatea unde își are locul permanent de muncă, considerându-se fiecare 24 de ore câte o zi de delegare.

Intr-adevar, sosirea ar trebui sa fie vineri dupa ora 16.00 ,pentru a avea 5 zile diurna.