Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Reactie administrator
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Reactie administrator

Cum poate reactiona un administrator PFA cu contract de prestari si administrare in cazul in care. intr-o AG reconvocata cu prezenta de 6 din 37 de membri se propune absolut fara motiv inlocuirea administratorului cu o firma de administrare.? Se voteaza cu 3 contra 2!
Majoritatea hotaraste.
Fiind vorba despre aunare generala REconvocata,majoritatea hotaraste
Eu stiu ca nu in AG se stabileste administratorul. Este o atributie a com. executiv.
Ma rog, daca AG reconvocata s-a facut ca la carte (ma indoiesc), atunci asta este, insa cred ca " este ceva putred in Danemarca" - pe-acolo. Adminul PFA are dreptul sa puna niste intrebari si trebuie sa i se raspunda foarte serios, altfel o asociatie poate schimba administratorul de trei ori pe zi... Ingrata functie! cum ai face, cum ai drege, tot superi pe cineva si atunci - huooo -schimbarea! Haideti sa fim seriosi...