Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Amenintari la locul de munca
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Amenintari la locul de munca

Buna ziua,

Azi am fost amenintat la locul de munca dupa un conflict foarte lung de un coleg ,,sa am grija ce fac in viitor pentru ca poate o sa patesc..."
Ce as putea sa fac eu in acest caz. Totusi este un loc de munca, nu se permit astfel de conportamente. Poate sa porneasca conducerea o cercetare disciplinara impotriva lui ? Cum trebuie sa fac eu o sesizare la firma, cu ce act ?
Caddy23, utilizator
Ar trebui să vă adresați cu o sesizare la conducerr și HR (dacă aveți); expuneți care este problema cu colegul, faptul că v-a amenințat și cum vă simțiți să lucrați în acest cadru. Aveți dreptate, un asemenea conflict la locul de muncă nu trebuie tolerat sau încurajat de angajator.