Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! La decesul tatălui eu împreună cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! La decesul tatălui eu împreună cu fratele meu ...

Bună ziua! La decesul tatălui eu împreună cu fratele meu am cedat părțile noastre mamei. Acum, după decesul mamei ( se împlinesc doi ani în septembrie), dorim să facem succesiunea. Eu locuiesc într-un apartament ANL și nu pot avea proprietăți. Adică n-aș vrea sa apar la succesiune. Din motive obiective nu vreau să-i cedez partea mea. Este posibil printr-un act notarial sa se prezinte fiul meu?
puteti sa ii cedati fiului prin vanzare sau donatie, drepturile dvs succesorale.