Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună ziua, Vă rog să mă lămuriți între o ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună ziua, Vă rog să mă lămuriți între o problema. Dacă ...

Bună ziua,
Vă rog să mă lămuriți între o problema. Dacă am fost scutit de la plata taxei de timbru într-un proces de dezbatere de moștenire iar procesul s-a suspendat din cauza titlului de proprietate făcut greșit,
iar acum dacă vreau sa l pun pe rol trebuie să plătesc taxă de timbru cu toate că am fost scutit la început?
Mulțumesc!
Repunerea pe rol se face cu plata a 1/2 din taxa initiala. Dvs formulati cererea, vedeti daca va pune in vedere instanta obligatia de plata a taxei si formulati cerere de ajutor public judiciar sub forma scutirii.