Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am fost disponibilizaț în anul 2000.iar pe cartea de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am fost disponibilizaț în anul 2000.iar pe cartea de munca ...

Am fost disponibilizaț în anul 2000.iar pe cartea de munca la închidere scrie 9 ani și 3 luni vechime grupa I de munca.întrebările mele sunt:
-aceasta vechime este reala dacă în perioada muncita am avut concedii fără plata (menționez ca angajarea am facut-o în 1986 ca d am plecat în armata)
-unde as putea găsi arhiva companiei Petromin Constanta
Perioada de CFP se scade din vechimea în munca.

Petromin Constanța - documentele de personal (state salarii, dosare personale, perioada de angajare, grupa de munca, etc) se află spre păstrare şi conservare la SC NIC ARHIV COM SRL.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Vă mulțumesc frumos pentru informații