avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Completare registrul intrari- iesiri
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Completare registrul intrari- iesiri

Buna ziua. Referitor la Registrul intrari - iesiri (corespondenta) las exemplu aprox. cum am.procedat in completarea lui. Altfel nu am.stiut cum.sa fac.
Ar trbui sa existe 2 registre? Unul doar cu intrari si unul doar cu iesiri? La mine daca am nr. 15 iesire....Nr. 16 iesire...nr. 17 intrare, asa exista găuri la intrari si iesiri. 15 este iesire. Dar intrarea 15 nu mai există ca nr. 15 este luat de iesire.
Eu am.mers cronologic fie ca a fost intrare.. fie iesire. Am.scris langa numar in rubrica ce este. ( 1 intrare...2 iesire...3 iesire...4 intrare....60 iesire.
Iau rubricile registrului care sunt 9 la numar si las un exemplu si cu o intrare si cu o iesire astfel sper sa se inteleaga cum am.procedat.
1. Nr. Inreg. - intrare 1
2. Data inreg. - 20.05.2021
3. Nr. Si data document - 23/ 20.05.'21
4. De unde provine doc - primăria X
5. Continut pe scurt doc. - xxxxxxxxxz
6. Compart. căruia i s-a repartizat - xx
7. Data expedierii - am lasat gol sau Am pus bara
8. Destinatar- am.lasat gol sau pus bara.
9. Nr. Întreg la care se conectează doc - daca a fost cazul am.scris daca nu gol.

1. Nr. Întreg. - iesire 2
2. Data înregistrării- 21. 05.2021
3. Nr. Si data document - nr. 2/ 21.05'21
4. De unde provine doc. - lasat gol sau tras bara -----
5. Continut pe scurt doc. - Adeverința venit salariat Pop Axxxxx
6. Compart. Căruia i s-a repartizat- xxx
7. Data expedierii- 21.05.2021
8. Destinatar- medic familie
9. Nr. Întreg. La care se conexeaza doc- dupa caz am.notat sau nu.
Deci la intrari am completat de unde provine si lasat gol la destinatar.
La iesiri lasat gol de unde provine si completat la destinatar.

Alte discuții în legătură

Registrul intrare -iesire ContSters68776 ContSters68776 Buna ziua! Am nevoie de putin ajutor in ceea ce priveste completarea registrului de intrari iesiri. Nelamuririle mele sunt: 1. Acest document se completeaza ... (vezi toată discuția)
Registru intrare-iesire alexciuta alexciuta Salut. Imi deschid un ONG si am vazut ca am nevoie si de un registru de intrare-iesire. Mai exact, ce trebuie sa cuprinda acest registru? De asemenea, o ... (vezi toată discuția)
Roi ludeea ludeea Este obligatoriu registrul de intrari /iesiri la o unitate ? Multumesc! (vezi toată discuția)