avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 686 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Registru intrare-iesire
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Registru intrare-iesire

Salut.

Imi deschid un ONG si am vazut ca am nevoie si de un registru de intrare-iesire.
Mai exact, ce trebuie sa cuprinda acest registru?

De asemenea, o sa aplic si Legea 78/2014, unde imi trebuie 3 registre: registrul de voluntari, registru de certificate si un registru care sa le cuprinda pe ambele.

Banuiesc ca astea 3 registre sunt separate de registrul de intrare-iesire, nu?

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Ionica Porumbel , Consultant in arhivarea documentelor 12:31, 25 Aprilie 2015
Da, sunt separate acelea trei de registrul de intrari iesiri.
Pentru detalii, consultați INSTRUCŢIUNI privind activitatea de arhivă la creatorii şi deţinătorii de documente, aprobate de conducerea Arhivelor Naţionale prin Ordinul de zi nr. 217 din 23 mai 1996, cap. II art.9.

Registrul îl puteți procura din comerț sau puteți linia și scrie dvs. pe un registru obișnuit.

Rubricile pe care trebuie să le conțină registrul de intrare-ieșire sunt.
- numărul de înregistrare,
- data înregistrării,
- numărul şi data documentului date de emitent,
- numărul filelor documentului,
- numărul anexelor,
- emitentul,
- conţinutul documentului în rezumat,
- compartimentul căruia i s-a repartizat,
- data expedierii,
- modul rezolvării,
- destinatarul,
- numărul de înregistrare al documentului la care se conexează,
- indicativul dosarului după nomenclator.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Roi ludeea ludeea Este obligatoriu registrul de intrari /iesiri la o unitate ? Multumesc! (vezi toată discuția)
Registrul unic !!!buna ziua! va deranjez in legatura cu niste precizari privind ... gac. gac. buna ziua! va deranjez in legatura cu niste precizari privind activitatea de secretariat si inregistrarea documentelor. ma intereseaza in principal ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! secretara unei institutii a refuzat sa dea nr de inregistrare ... Petru2022 Petru2022 Buna ziua! Secretara unei institutii a refuzat sa dea nr de inregistrare unui document precizând ca „nu s-a dat niciodata nr de inregistrare pentru asa ... (vezi toată discuția)